web tasarım

Web Tasarım

Web tasarım, arama motorlarına erişimi sağlayan kaliteli bir çalışma olarak adlandırılmaktadır. Ana hatları ile ele alacak olursak eğer; kişi, kurum, çeşitli ürünler, hizmetleri tanıtan grafikler ve metinlerin bir arada bulunduğu bir dizayn şeklidir.

Web tasarımını, kısaca kişi ve kurumların elektronik ortamdaki görünün yüzü olarak adlandırabilmek de mümkündür. Arka yüzünü kısmında yer alan web sitesi görüntüleme cihazları, sayfa içinde sunulan bilgileri kullanıcısıyla paylaşarak, web tarayıcıları tarafından görüntülenebilir hale getiriliyor.

Elektronik ortamdaki bu standartlar, sayfanın nasıl kodlanması gerektiğini, tarayıcılar tarafından kullanıcıya ileterek, kendi içinde kurallar barındırıyor. Web tasarımı, yazılıma dönüştükten sonra, aktif web sitesi olarak kullanıcılar ile buluşup ve ana hatlar olarak tamamlanmış oluyor.

Ayrıca, temel web tasarım unsurları kullanılacak olan grafik ve metinlerin, belli bir düzeni olmalıdır çünkü bütünlüğü koruyarak ilgi çekici ve dengeli bir tasarım yaratmak, ziyaretçi sayısını arttırmada belirgin bir etken olacaktır.

Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Görselliğin önemli derecede etki ettiği bu platformda, diğer tüm çalışmalarda da olduğu gibi hedef etmeni oldukça önemlidir. Hedef olmadan hiçbir işe kalkışılmadığı gibi, tasarımın da web sitesinin amacına yönelik hizmet veren bir yapıda olması beklenir. Öncelikle; şirketin, müşteriye hızlı ve en doğru bir biçimde yönlendirilmesi, kullanıcı dostu ve arama motorlarındaki uygun formatta kodlanması gerekmektedir.

Görsellik, kullanıcılara en çok hitap eden bir yön olduğu için web sitenin ziyaretçi çekmesi ve gelen ziyaretçilerin de sitede vakit geçirip incelemeler yapabilmesi adına, büyük önem arz etmektedir. Sunulan görsellik, ilgi çekici içerik ile birleştirildiği takdirde, arama motorlarında ilk sırada yer almak kaçınılmaz olacaktır.

Ayrıca, web tasarımının da ziyaretçisine hitap edecek türde olması, üst sıralarda yer almayı sağlayan diğer etmenlerden de biridir. Müşteriye uygun olarak, müşteri odaklı tasarım uygulamak; ihtiyaçlarına uygun olarak cevap veren, dinamik işlevsel, SEO uyumlu ve kurumsal kimliği doğru bir biçimde yansıtan sitenin ziyaretçilerine, güven aşılayan bir formattır.

Kullanıcı Dostu Web Tasarım Faktörleri

Bir web sitesinin trafiğini arttırmak, doğru bir web tasarımından geçer. Karmaşa içerisindeki her olay, ziyaretçiyi rahatsız edeceğinden dolayı, doğru ve kullanıcı dostu web tasarımları ile çalışmak gereklidir.

Web tasarımı, içerikleri bakımından dizayn edilerek tasarımı yapılan firma ya da şirketlerin hizmetini en iyi şekilde ve en anlaşılır biçimde anlatması gerekmektedir. Ziyaretçilerin, potansiyel müşteriye dönüşmesi için, içerikleri okuduktan sonra verilen hizmet hakkında kullanıcının yeterli bilgiyi araması ve bunu ilgili web sitenin içeriğinde bulması gerekir.

Yeterli bilgiye ulaşan müşterinin, site içerisinde vakit geçirmesi hedeflenmelidir. Bu durum, hizmet verilen alan dışında da uyumlu bir görsele sahip olması gerekir. Görsellerin ve içeriklerin, web ortamına yüklenirken doğru boyutlandırılması, ziyaretçileri çekmekte büyük bir rol oynar. Tarayıcıların ve cihazların görüntülerdeki uyumu sağlayabilmesi, kullanıcı dostu sitelerin ortak özellikleri arasında da yer almaktadır. Kolay erişim, doğru görüntüleme ve hızlı yükleme gibi ana kurallar da web sitesinde atılmış doğru adımlardır.

Web Tasarımda SEO’nun Önemi

SEO çalışması, siteye daha fazla ziyaretçi gelmesini, yani, organik trafik oluşumunu sağlayan çalışmalardır. SEO çalışması yapan sitelerin teması hem firmalar hem de farklı faaliyetler açısından önemli bir yere sahiplik etmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, yaygınlaşan internet kullanımı, firma ve şirketler açısından e-ticaret seçeneklerini arttırmıştır ve bu seçeneklere yönelik, web siteleri de hedef kitleye ulaşmayı hedeflemiştir.

Web sitesinin başarılı olabilmesi, başarılı SEO optimizasyonu ile mümkün olmaktadır. İnternet üzerindeki kişilere ulaşmayı hedeflemek ve web sitenin, arama motoru optimizasyonunu sağlanması olarak adlandırılan SEO, arama motorlarındaki sıralamalara etki ederek sıraların yükseltilmesini hedefler.

Web tasarım ve SEO çalışması, bir web sitesinin başarı olması için öncelikli iki koşuldur ve bu nedenle, arama motorlarında ilk sıralara gelmek isteyenler için önemli bir silahtır.  Kişilerin dikkatini çeken bir tasarım ile ihtiyaçlara doğru bir şekilde cevap vermek, SEO uyumlu çalışma ile mümkün olmaktadır. Gün geçtikçe gelişim gösteren teknolojideki bu seçenekler, farklı hizmetlerin de ortaya çıkmasına neden olmuştur.

SEO çalışmalarında kişilere hizmet veren firmalar, çeşitli detaylara sahiptir ve bu alanlardaki çalışmaların sürekliliği de bir o kadar önem arz etmektedir. SEO çalışması yapan firma ve şirketler, bu çalışmaları yapmayan diğer sitelere göre birçok kez önde olmayı başarmaktadır.

Etkileşim özellikleri, doğru web tasarımı, arama motorlarında öne çıkma gibi siteye organik trafik oluşturacak unsurlardan uzak her site geride kalmaktadır. SEO çalışması ve doğru web tasarımı ile web siteniz her zaman yukarıya taşınır ve oldukça gelişir.

Web Tasarımı İçin En Doğru Adres Nazarweb!

Web tasarımı özgünlüğe ihtiyaç duyulan bir alandır.  Nazarweb  ; tüm internet ortamında 16 yıllık geçmişe sahiptir. Web tasarım hizmetlerini en iyi şekilde veren ekibimiz, bu konuda tercih edilebilecek önemli bir konuma sahiptir.

Bir web sitesinin kaliteli olması, organik trafikte önemli bir etken olduğu için web tasarımında oldukça başarılı işler yapmaya devam ediyoruz. Web tasarımları, sitenin içeriğine göre tasarlandığı ve isteklerin de göz önünde bulunduğu hizmetlerimizdendir.

Tasarım hizmetlerinde verdiğimiz önem, hedef kitlelerimize ulaşmakta ve arama motorlarında etki eden çalışmalarımız sayesinde önemli bir konumda yer almaktayız.

Günden güne gelişen teknoloji ile isteklerin ve teknolojinin, geçmişten günümüze doğru gelişerek geldiğini önemsiyor ve bunu tasarımlarımıza yansıtıyoruz. Ayrıca, Web sitesi içeriklerine göre belirlenen taslaklar doğrultusunda, gelen tüm isteklerin hepsi, bizim için değerli ve önemlidir.  Bu yüzden, kaliteli bir çalışmayı hedefliyoruz ve doğru web tasarımı ile müşterilerimizi yıllardır memnun etmekteyiz.

Sayfayı Paylaş

İletişim