sosyal medya reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal paylaşım platformlarında yapılan her türlü reklam faaliyetine “Sosyal Medya Reklamcılığı” adı verilir. Alanında ve farklı sektörlerde deneyim sahibi ekip arkadaşlarımızla sürdürdüğümüz hizmetlerimiz ile siz de hedef kitleye daha kolay ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya kullanıcılarının sayısının artmasıyla birlikte önem kazanan çalışmalar, işinizi geleceğe taşıyacak güce ve dinamiklere sahiptir.

Reklam yatırımınızı daha geniş kitlelere ulaşma hedefiyle planlayan Nazarweb, kullanıcı etkileşimlerini ölçerek sizi gelecek çalışmalar hakkında yönlendirir.

Sosyal Medya Reklamcılığında Hedefler Nasıl Belirlenir?

İşin başında belirlenen hedefler, yine belirlenen zaman içinde gerçekleştirilir. Birçok farklı kanaldan aynı anda sürdürülen reklam çalışmaları, markanız için en uygun platformun belirlenmesini sağlar.

Günümüzde en popüler olan ve şirketlerin hedeflerine ulaşmalarını destekleyen platformlar arasında;

Google, FacebookTwitterYoutubeInstagram ve Linkedin sayılabilir.

Reklam verme amacı ve belirlediğimiz stratejiler sosyal medya platformunun seçilmesinde en önemli kriterler arasında gösterilebilir. Hedef kitlenin daha fazla zaman geçirdiği mecralarda yapılacak tanıtım çalışmalarından elde edilen kazanımlar takip edilerek yeni planlar hayata geçirilebilir.

Nazarweb, reklam bütçelerine uygun olarak yayınlanan içeriklerin analizlerini yaparak müşterilerin en doğru şekilde yönlendirilmesini sağlar. Sosyal medya reklamcılığı, markanızın hak ettiği değeri bulması için en uygun platformlar arasında gösterilebilir.

Sosyal Medya Reklamcılığının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kısa süre içinde daha fazla kişiye, uygun bütçelerle ulaşma imkanı sunan sosyal medya reklamcılığı, gelişen dünyanın en önemli ihtiyaçları arasında gösterilebilir.

Gücünü dijital platformların insanlar üzerindeki etkisinden alan çalışmalarımız sayesinde, siz de ürün ve hizmet tanıtımınızı hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kısa süre içerisinde geniş kitlelere ulaşma imkanı sunan platform, aynı zamanda geleneksel pazarlama metotlarıyla karşılaştırıldığında son derece düşük bütçelere sahiptir.

Sosyal medya reklamcılığının en önemli avantajı ise; yapılan her yayının ve atılan her adımının ölçülebilir olmasıdır. Müşteri beklentilerine uygun olarak planladığımız reklam ve tanıtım çalışmalarının;

* Kaç kişiye eriştiği

* Kaç kişi tarafından görüntülendiği ve

* Kaç kişinin tıklama yaptığı basit raporlarla izlenebilir.

Sosyal medya reklamlarında belirlenmiş hedef kitle, yapılan analizler sonrasında hemen değiştirilebilir ve çevresi genişletilebilir.

Reklamın ne zaman başlayacağı, kimlere gösterileceği ve hangi sıklıkla tekrar edileceği manuel çalışmalarla belirlenebilir ve kullanıcı tarafından değiştirilebilir.

Hedef kitle belirleme kriterleri ise son derece geniştir. Reklamın ulaşacağı kişiler için; ülke, il, meslek, yaş ve cinsiyet gibi seçimler yapılabilir. Nokta atış yapma imkanı sunan bu imkanlar, sosyal medya reklamcılığının tercih edilmesini sağlayan en önemli farklı arasında sayılabilir.

Yeni Müşteriler Kazanmakla Kalmayın Rakiplerinizin Bir Adım Önüne Geçin!

Bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumlar ve markalar üzerinde de etki gösteren sosyal medya reklamları, yeni müşterilerin kazanılmasında avantaj sağlar. Sürecin başında müşterilerimizle belirlediğimiz hedeflere eksiksiz olarak ulaşım imkanı sunan reklamlar, rakiplerden bir adım öne geçme fırsatı sunarak fark yaratır. Tüketici gözünde yaratılan ilk izlenimin mükemmel olması için uğraşan ekiplerimiz, ziyaretçilerin ilgisinin kaybolmadığı içeriklerle güncelliği yakalar.

Marka imajı üzerinde doğrudan etkili olan dijital reklam çalışmalarının mutlaka konunun uzmanı ekipler tarafından planlanması gerekir. Sosyal medya reklamcılığı konusunda sahip olduğu deneyimi alanında maksimum faydayı sağlamak için kullanan Nazarweb sırasıyla;

* Strateji belirler

* Hedef kitle ve rakip analizi yapar

* Özgün içerik hazırlar

* Uygun görsel ve videoları belirler

Sadece web sitesi sahip olmanın yeterli olmadığı günümüz dijital dünyasında; kullanıcılardan potansiyel müşterilere, iş ortaklarından ilgili kurumlara kadar geniş bir kitlenin size ulaşmasının kolaylaştırılması öncelik halini almıştır. Açılan sosyal medya hesaplarının her zaman canlı, aktif, güncel ve kaliteli içeriklerle desteklendiği çalışmalarımız sayesinde siz de dijital imajınızı güçlendirebilirsiniz.

Web sitenize sosyal medya reklamları üzerinden ulaşan müşteriler için sunacağınız özel teklifler ve küçük detaylar, yapılan çalışmalardan beklenen etkinin alınması üzerinde son derece etkilidir.

Sosyal Medya Reklamları Sayesinde Satışınızı Artırın

Geleneksel reklam çalışmalarına oranla daha düşük maliyetli olan sosyal medya reklamları, belirlenen kategoriler bazında ölçümlenebilir. Hedef kitle belirleme özelliği sayesinde yaptığımız çalışmalar istenen şekilde planlanır ve gerekli değişiklikler reklam çalışmaları devam ederken uygulamaya alınabilir.

Nazarweb, sosyal medya reklam çalışmaları öncesinde müşteri beklentilerine odaklanır. Öne çıkarılmak istenen ürün ya da hizmetlere göre seçilen içerikler eşliğinde planlanan kampanyalardan maksimum verim elde edilir. Süreç boyunca uygulanan stratejilerin ölçümleri yapılarak izlenecek yola sağlıklı bir şekilde karar verilir.

Ürün ve hizmet tanıtımının kolay ve hızlı yapıldığı platformlarda, geniş kitlelere ulaşılarak istenen mesaj net olarak verilebilir. Takipçilerle sürdürülecek sıcak ve etkili iletişim sayesinde, tüketici sadakat programları oluşturularak belli dönemlerde farklı ürünlerin göz önünde bulunması sağlanır.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

İşin başında doğru hedef kitle analizi yapan Nazarweb ; doğru zamanda, etkin içeriklerle alanında fark yaratmayı bilir. Etkili görsellerle desteklediğimiz kampanyalar, hedef kitleye yeni söylemlerle fayda sağlar.

Nazarweb, sahip olduğu deneyimi farklı dijital platformların kendi algoritmaları üzerinden yöneterek etkili sonuçlar elde etmek için kullanır. Hedef kitlenin belirlenmesi aşamasında sürdürülen hassas çalışmalar sayesinde reklam kampanyalarından maksimum verimlilik sağlanır.

Sayfayı Paylaş

 Soru ve Sorunlarınız için Her Zaman Ulaşın : 0 422 323 0 333

İletişim