seo

Seo Nedir ?

Orijinal adı Search Engine Optimization olan ve Türkçe’ye Arama motoru optimizasyonu olarak geçen SEO, web sitelerinin arama motorlarında organik olarak yukarı çıkmasını sağlar. SEO çalışmasının başarılı olabilmesi için içeriklerin hizmet verilen sektörle uyumlu olması gereklidir.

Kopya içerikler, işletmelerin arama motorlarında yükselmeleri yerine spam olarak algılanmasına yol açar. Arama motoru tarafından spam olarak belirlenen sitelerin organik görünümleri azalır. Bu nedenle SEO çalışmalarının deneyimli SEO uzmanlarınca yapılması önemlidir.

Her Sektörden Firma Arama Motorunda Daha Yukarıda

SEO çalışması her sektörden firma için uygulanabilir. İster yurt dışına danışmanlık hizmeti veren bir firma olun, ister tekstil ürünlerini pazarlayan bir işletme olun; her sektöre uygun çalışmalar yapılabilir.

SEO çalışması yapılmaya başlamadan önce anahtar kelime araştırması yapılır. Sektörle ilişkilendirilen anahtar kelimeler sayesinde özgün içerikler oluşturulur.

İçeriklerin anahtar kelimelerle bağlantılı olması, yazım hatalarının ve anlatım bozukluklarının olmaması gerekir. Arama motorları içerik indekslemesi yaparken tüm detaylara dikkat eder.

Kaliteli içeriğe sahip olan makaleler daha hızlıca yükselmenize yardımcı olur. Arama motorlarında listelenen ilk üç sıralama reklam sayesinde yükselen sitelerdir.

Rakip analizi olmazsa olmaz

Rakip analizi ticaretin her dalında önemli olduğu gibi SEO çalışmalarında da büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple çalışmalara başlarken incelediğimiz ilk rapor rakip analizidir.

Sonraki süreçte web sitenizdeki içerik kalitesi,  site hızı gibi analizleri yapar yapılacak SEO çalışmalarına yön veririz. Sitenizde düşük performans gösteren sayfalara kadar belirler ve analizlerde keşfedilen sorunları ele almak için çözümler sunarız.

Google’de İlk sıradakiler daima kazanır.

Organik arama, en güçlü müşteri edinme kanalınız olabilir. En iyi arama motoru sonuçları, sitenizin daha fazla trafik almasını sağlar. Tüketicilerin yüzde 50’den fazlası arama motorları içerisinde en popüler olan google ‘da ilk sayfadaki işletmelerin web sitesini inceler.

Güçlü bir organik arama motoru stratejisi, başarılı bir işletme için şarttır. Etkili bir şekilde SEO çalışması yapan Nazarweb  web sitenize organik trafik çekecek ve yatırım getirinizi sürdürülebilir düzeyde artıracaktır.

Bu işlemler uzun vadeli bir görünüm gerektirir. Çalışmaların başarılı olabilmesi için orta ve uzun vadede özen gösterilmesi gerekir.

Nazarweb  mevcut içeriklerinizin derinlemesine analizini yapar. Site trafiğini artırmaya ve müşterilerinizi meşgul etmeye yönelik önerileri sizler için sunar. Daha sonra SEO odaklı bir içerik stratejisi geliştirir ve uygular.

Arama Motoru Optimizasyonu İş İçin Neden Önemlidir?

Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarının web sitelerini arama motoru sonuçlarında kullanabilmeleri için web sayfalarını çeşitli yöntemlerle en iyi duruma getirme işlemidir. Kullanıcıların büyük bölümü arama sonuçlarının ilk sayfasını geçmez.

SEO’ya yatırım yapmamak, tüm rakiplerinizin gerisinde kalmak ve işinizi etkin bir şekilde hedef kitleniz için görünmez hale getirecek sonsuz arama sonuçlarına gömülmek anlamına gelir. İyi bir strateji, işletmenizin görünürlüğünü artırabilir ve işletmenize daha fazla çevrimiçi trafik sağlayabilir.

Neden SEO Servislerine İhtiyacınız Var?

İçeriğiniz, müşterilerinizin aradıklarını yansıtmalıdır. Müşterilerinizin aradığı anahtar kelimeleri ve cümleleri bilmek, onlara özel olarak uyarlanmış içerik oluşturmanıza yardımcı olur.

Blog yayınlarınızdan web sitenizin tarayıcı çubuğuna kadar SEO, içerik stratejinizi bilgilendirmeye yardımcı olur. Çalışmalar uzun vadeli ve uzmanlık gerektirdiğinden alanında yetkin profesyonel olan ekibimiz size yardımcı olacaktır.

Arama motoru sıralamasında yukarılara çıkmaya başlamanın ne kadar zaman alacağı sektöre, pazarın rekabetçi doğasına ve diğer birçok faktöre bağlıdır. Nazarweb SEO analisti, içerik stratejisi, anahtar kelime araştırmacısı ve dijital metin yazarı dahil olmak üzere arama motoru optimizasyonunun çeşitli alanlarında uzmanlaşmış deneyimli bir ekibe sahiptir.

Sonuç olarak ;

Mükemmel bir site oluşturabilirsiniz, ancak içeriği optimize edilmemişse arama motorları için görünmez kalır. Bu durum da sitenizi ziyaret eden, dolayısıyla alışveriş yapan insanların sayısını azaltacaktır, bu da para ve zaman kaybı demektir.

Bir site taramasından sonra hedeflenen site hatalarını düzeltmek, arama motorlarınızdaki görünürlüğünüzü hızlıca iyileştirir. Yapacağımız çalışmayla web siteniz artık daha üst sıralarda bulunacak, tıklamalar oluşturacak ve işletmeniz için potansiyel müşteriler üreteceksiniz.

Sayfayı Paylaş

 Soru ve Sorunlarınız için Her Zaman Ulaşın : 0 422 323 0 333

İletişim