e-ticaret yazılımları

E-Ticaret Sitesi Yazılımları

E-Ticaret, internet ortamındaki ziyaretçilerin ve müşterilerin, belli sistemler doğrultusunda alışveriş yapması işlemidir. Gelişen teknoloji ve şartlar dolayısı ile müşteri kitlesinin artık elektronik ortama taşınması, ticaret sisteminde farklılıklar yaratmaya yol açmıştır.

E ticaret yazılımları,  internet ortamında hizmet veren tarafından hizmeti alacak olan kişilere yani müşterilere ürün satması işlemine dayanır. Herhangi bir mağazada görülen ürünün; istenilen miktar, ölçü ya da diğer sebeplerden dolayı bulunamaması, elektronik ortamda daha az rastlanan bir durumdur.

Bilgi, ürün ya da hizmet alışverişinde bilgisayar ağları, sunulan hizmetler için herhangi bir talep yaratmak, müşteri potansiyeli kazanmak, ticari kurumlar arasında aranılan bir sektöre dönüşmek için elektronik ortamda yer almak gerekir.

E-ticaret sitesi kurmak, kâr oranlarına arttırmak için büyük bir fırsattır. Depolama alanı, elektrik gibi yüksek maliyetli sorunlardan uzak kalmayı sağlar. E-ticaret ile müşterilerin zaman ayrımı olmadan ürünlere ulaşması, her e-ticaret sitesi açmak isteyen müşteri için, göz ardı edilmemesi gereken bir etken.

Bu etkeni benimseyen kişi veya firmalar; müşterilere saniyeler içerisinde veri sunar ve ziyaretçinin zamanından çalmayarak, memnuniyet derecesini arttırır. Müşteriler açısından, var olan ürünleri kendi isteğine göre filtreleme imkânı da bulunduğu için hem müşteri hem de firma bakımından oldukça kazançlı bir durum.

E-Ticaret Sitesi Kurmanın Faydaları

Firma veya şirketlerin, müşteri ağının yoğun olduğu E-ticaret platformundaki yerini alması, 7/24 kullanılabilen bir şubeye sahip olması ile eşdeğerdir. E-ticaret sistemi; çalışanların ve çalışmayanların, bir mağaza için özel zaman ayırıp aradığı ürünü bulması yerine, harcanan vakti kendilerine ayırmasını sağlayarak, ayrı bir kanal oluşturur.

Müşteriler açısından daha fazla ürün seçeneği bulunduğundan, bir ürün yerine, birkaç ürünü beraberinde kolaylıkla satın alabileceği platformdur.

Bu yazılımlar müşteriler için daha fazla seçenek sunar ve daha kısa sürede alıcısına ulaşır. Birçok maddiyat kaynaklı sorunlardan uzaklaşılmasını ve sitenin yalnızca ürüne yoğunlaşmasını sağlar. Stok ve maliyet bilgilerini elektronik ortamda istatiksel olarak gözlemleme imkânı bulundurur ve gereksiz ürün stoklarından satıcıyı kurtarır.

Sitenizde hangi ürünün hızlı satıldığını ve hangi ürüne talebin düşük olduğunu belirleme imkânına da oldukça mümkün.

T.C Ticaret Bakanlığının Mevzuatlarını https://ticaret.gov.tr/hizmet-ticareti/elektronik-ticaret/mevzuat/turkiyede-e-ticaret-mevzuati-calismalari adresinden görebilirsiniz

Bir Firma için E-Ticaret Neden Gereklidir?

Firma ve şirketlerin uluslararası pazarlamada açılmasına yardım etmektedir.  Dünya pazarında yerini almış bir site, günümüzde artık internet kullanıcılarının milyonlarca insandan oluşmasını gören ve sürekli gelişen bir firma haline gelmesini sağlar.

Online Ticaret Siteleri ile herhangi bir coğrafi bir sınır yoktur. Bu sayede, bir ürünü orada bulunan müşteri sayısı ile sınırlı kalmadan daha fazla kitleye hitap etmesini sağlar. Müşteriler için geçerli olan fayda ise; birçok sitede bulunan ürünler arasında karşılaştırma imkânı bulması ve belki de aradığı ürüne, daha uygun fiyattan ulaşmasıdır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte; ağlardaki hız, ucuzluk ve güven ile doğru pazarlama stratejileri buluştuğu zaman, global olarak kârlılık oranı da işletmelerde artış göstermektedir. Her firma, kendisini bu girdapta bulabilme imkânına sahiptir.

Markalaşmış birçok e-ticaret sitesi ile markalaşma yolundaki diğer siteler birbirine her zaman rakiptir. Bu girdapta tutunabilen her site, e-ticarette yerini alırken, yanlış stratejiler ve ufak hatalar, müşteri trafiğinin yönü anında değişecektir. Yeni veya markalaşmış bir site olmanın öneminden çok doğru yönetilen sitelerdeki kârlılık payı diğer sitelerden daha fazladır.

Online Ticaret Sitesi Kurmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde artık sürekli artış gösteren bir alışveriş platformu olarak ortaya çıkıyor. İlgi çekici fırsatların yer aldığı, rekabet ortamından müşterilerin faydalandığı, müşteri trafiğini oluşturmayı başaran siteler, popülerliğini arttırarak yoluna devam ediyor. İnternet müşterisi 10 milyona yaklaştığı için, dünya pazarının büyüklüğü göz ardı edilemeyecek kadar önem taşıyor. E-ticarette yerini almak artık birçok firma ve şirket için büyük fırsat haline geldi. Ancak e-ticaret sitesi kurmak için bilinmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunlar;

Yasal Olma Durumu: Dünya pazarında yerini almak isteyenler için yasal bir şirket kurmak gerekiyor. Bu pazarda yer almak, başlangıçta biraz yorucu olsa da sonucunda doğru adımlar atarak yerini sağlamlaştırır.

Tasarım: İyi bir e-ticaret sitesi için dikkat çekici ve doğru bir tasarım şarttır. Göze hitap etmeyi başaran, herhangi bir ziyaretçiyi potansiyel müşteri olarak ağına çekebilir. Kategori ve filtrelemenin önemi, alışverişte müşterilerin tercih sıralamasını etkilemekle kalmayıp sitede bulunma süresini de etkileyebiliyor.

Çeşitlilik: Ürünlerin ve hizmetlerdeki çeşitlilik, müşterilerin izlenimi ve ihtiyaçların neredeyse tamamına ulaşabilir olma rahatlığını sunmak müşteriyi bağlayabilmeyi de sağlar.

Ödeme Kolaylığı: Kredi kartıyla taksit imkânı olan alışverişler, müşterinin ödeme kolaylığının bilincinde olduğundan memnuniyet belirtisi olmaktadır. Burada yaşanan sorunlar, müşterilerin sepeti terk etme oranı ve sebeplerini büyük ölçüde etkileyebilmektedir.

Güvenlik: Banka veya kredi kartlarını kullanabilmek için bir e-ticaret sitesi kurarken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de SSL sertifikası ve PCI-DSS güvenliğine sahip olunması gerekmektedir.

 

Online Satış Sitesi Kurmak Nazarweb ile Daha Kolay!

Gelişen teknolojiyle birlikte ticaretin elektronik ortama taşınması, son birkaç yılda e-ticaret sitesi kurmak için sağlam bir zemin hazırlamakta. Bu yükselişe karşılık, 16 yıllık tecrübemiz ile E-ticaret yazılımları dahil birçok dalda, gerekli güveni sağlamış ve sağlam adımlar atmış bulunmaktayız.

Malatya’da E-ticaret sitesi konusunda gerekli tecrübeye sahip olduğumuzdan dolayı, sektörde birçok başarıya ulaştık. Sosyal medya danışmanlığı, web tasarımı, kurumsal kimlik çalışmaları, SEO çalışmaları gibi elektronik ortamda birçok deneyim kazanmış bir site olarak, gerekli tüm çalışmaları sürdürmeye devam ediyoruz. Sunduğumuz hizmetler doğrultusunda ve deneyimlerimizin ışığında, gün geçtikçe gelişen teknoloji ve elektronik ticaretin faydalarını yayarak, doğru bir hizmet vermek için çalışıyoruz.

Her daim gelişerek,  gerekli planlamaları en doğru şekilde yaparak, sektördeki gelişimlere yönelik ihtiyaçları belirliyoruz. İhtiyaçlara uygun maksimum hizmetler sağlayarak da sizlere sunuyoruz.

E-ticaret Yazılımları alanındaki eksiklikleri keşfediyoruz ve bunlara yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. E-ticaret alanı dahil olmak üzere; birçok alanda profesyonel bir hizmet sunmak için, sektörü, yenilikleri ve müşteri kitlemizi sürekli olarak takip ediyoruz. Bu gibi çalışmalarımız, 16 yıllık bir tecrübe ile, oluşan istekleri, tecrübemiz ile harmanlayarak, sizlere sunuyoruz.

Sayfayı Paylaş

 Soru ve Sorunlarınız için Her Zaman Ulaşın : 0 422 323 0 333

İletişim